Biz

Dünyanın dönüşümünün bireysel dönüşümden başlayarak yayıldığının inancıyla, bireylerin gerçek potansiyelleri ile uyumlanmalarına alan açıyoruz.

EKİBİMİZ

Billur Kurt | Kurucu

Klinik Psikolog, Meditasyon Eğitmeni & Sesle Meditasyon Uygulayıcısı

Ben kimim? Bu soruyu sormaya devam ederek yürüyen dönüşüm yolunun yolcusuyum. Niyetim bu yolu beraber yürümek, yürürken birlikte dönüşmek. 1985 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokuldan beri heykel yapıyorum.
Heykel en değerli ifade araçlarımdan biri oldu hep. Koç Üniversitesi’nde Psikoloji okuduktan sonra sanat ve psikolojiyi birleştirme isteğiyle New York, The New School’da Yaratıcı Sanatlar Terapisi Programını tamamladım. Sonra Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını bitirdim. 10 sene boyunca çocuklar ve aileler ile çalıştım. Odak noktam travmaları dönüştürmek oldu.
Kendi terapi sürecimde meditasyon ile tanıştım ve derinleşme isteğiyle Ezgi Sorman’ın Meditasyon Eğitmenlik Eğitimine
katıldım. Ezgi’yle titreşimlerin şifasıyla dönüşme yolculuğu, sesle şifa eğitimi yolunu açtı. Bu yolculuk hala devam etmekte.
Vibe to BE ile olan birlikteliğimde dönüşüm aracı olarak titreşimimizi yükseltecek araçları bütünsel bir şekilde kullanıyor ve paylaşıyorum.

Tankut Ayan | Kurucu

Mental Stratejist & Eğitmen

Neden buradayım, nereye gidiyorum, beni ileriye taşıyacak yeteneklerimi ve potansiyelimi nasıl keşfedebilir, bu yeteneklere paralel bir hayat tasarlayıp bütüne nasıl hizmet edebilirim gibi sorular yolculuğumun en güçlü araçları oldu.

Bu soruları pusulamın merkezine koyarak 2009 yılında NLP Master Practitioner, Profesyonel Koçluk ve Positive Psychology eğitimlerimi tamamladım. Süreçte Life Design Model ve Dreamer to Achiever modellerini geliştirdim.

2010 yılından beri; kişilerin yeteneklerini keşfetmeleri, bu yeteneklere paralel bir hayat tasarlayabilmeleri ve içlerindeki potansiyel lideri uyandırarak kendilerinde ve dünyada görmek istedikleri değişimi yaratabilmelerine yardımcı oluyorum. Gerçekleştirdiğim eğitimler, atölye çalışmaları ve bireysel seanslar ile kişilerin, grupların ve kurumların gelişim süreçlerine destek oluyorum. 2018 yılından itibaren çalışmalarımı kurucusu olduğum Vibe to BE ile birlikte yürütüyorum.

Dora Bakan

Kurumsal İletişim & Sanat Yönetmeni

2010 yılına başladığım reklam ve tasarım kariyerimde Media Turgul, Leo Burnette, Metin Gürsoy PR & Marketing gibi bir çok köklü ajansta çalışma fırsatı buldum. Daha sonrasında ortağı olduğum bir ajansta Kreatif Direktörlük pozisyonunda yer aldım. Farklı sektörlerde hizmet veren bir çok marka ile birlikte sonuç odaklı yaratıcı iletişim stratejileri ve tasarımları hayata geçirdim.

Vibe to BE ile olan birlikteliğimde ise markanın tüm iletişim materyallerini, logolarını ve satış / pazarlama stratejilerini geliştirirken bir yandan da Yaratıcı Yapımcılık görevini yürütüyorum.

Zerrin Bilge Omala

Çocuk Yogası Uzmanı & Mindfullness Eğitmeni

Çocukluk yıllarımda yaşamı gözlemlerken, yazları köyde geçirilen zamanların yarattığı etki, derinlikle kaydoldu bende. Üretimin, imecenin, doğayla uyumlu yaşamın inceliklerini öğrendim o zamanlar sayesinde.

Sonrasında ortaokul ve lise yıllarımda tiyatro, folklor, voleybol ve koro çalışmaları ile yaşam zenginleşti. Takım ruhunun ve kendini sanatla ifadenin ne olduğunun tadına vardım.

Öğretmen Lisesi zamanlarında başlayan derin sorgulama ve okuma zamanları, üniversiteye başladığım 2003 yılında sorduğum soruyla ivme kazandı: Gerçek ben kim?

Kadim bilgeliğin kapısını aralayan araştırma, tefekkür ve farklı kaynaklardan beslenme zamanları; insan olmanın ve yaşamın katmanlı doğasını anlamaya dair yolculuğa başlangıcım oldu.

İnsanın ilk yıllarının kayıt ve kopyalama ile öğrenmenin ve etiketlemenin kaynağı olduğu bilinciyle; Dokuz Eylül Üniversitesi mezuniyetim sonrası (2008) okul öncesi kurumlarda İngilizce ders vermeye başladım.

Kendini eğitme boyutunda, meditasyon uygulamaları ve felsefi yaklaşımıyla beni çok etkileyen yoga ile derinleşmeye başladım. 2010 yılında Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi'ni tamamladım.

Yoga eğitmenliğini çoğunlukla çocuklarla uygularken, mindfulness (bilinçli farkındalık) alanında bireysel ve profesyonel anlamda ilerlemeye başladım. Bütünsel eğitime dair araştırma ve uygulamalara ağırlık verdim.

2019'da yeni bir başlangıç yaparak, artık tamamen Mindfulness ve ``kendini tanıma`` üzerine dersler vermeye, Mindfulness Koçluk yapmaya ve kendi tasarımım olan programları tanıtmaya başladım.

Bu doğrultuda, ortak vizyonla buluştuğumuz Vibe To BE ile ortak projeler ve çalışmalar düzenliyor olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kendi potansiyelimizin farkına vararak, armağanlarımızı sunmanın büyüsüne inanırsak, birlik içinde var olmanın mümkün olduğuna inanıyorum.

Sadece HATIRLAmak gerek belki de...

Emily Stuart Özen

Beslenme Danışmanı

Güney Amerika'da geleneksel Andes bitkileri ile çalışırken, aynı zamanda da akupresür gibi iyileştirme yöntemlerinde çeşitli kurslar aldım. Lisansımı tamamladıktan sonra sosyal, görsel ve gastronomik hazineleriyle beni cezbeden İstanbul'a taşınmaya karar verdim. Yaşadığım sindirim şikayetlerini de açıklayan, çeşitli gıda intoleransları teşhisleri kondu ve katı bir beslenme diyetine uyum sürecim de bu şekilde başladı. 2009'da kulak akupunkturunun Türkiye'deki ilk uygulayıcılarından olan Dr. Mehmet Abut'la tanıştım. İlk büyük şifa sürecimi gerçekleştirdik ve bana akupunktur, farmakoloji, fizyoloji ve biyoloji hakkında 5 yıl boyunca derinlemesine dersler verdi. 2012 yılında “The AFPA Nutrition and Wellness Consultant” sertifikası, 2018 yılında ise 200 saatlik Ulli Ayurveda eğitimini tamamladım.

Kişisel iyileşme yolumunun bir parçası olarak, akupunktur, homeopati, EFT, NLP, Ayurveda, biorezonans, reiki ve çeşitli bioenerjetik çalışmalara katıldım. Bir çok eliminasyon diyetine girdim, özellikle GAPS ve FODMAP diyetlerine oldukça fazla tecrübeye sahip oldum. Şu anda “Precision Nutrition Level 1” ve “Integrative Health Practitioner Level 1 & 2” sertifika programlarına devam etmekteyim.

Vibe to BE ile olan birlikteliğimdeki niyetim, bedenimiz ve beslenmemizle olan ilişkimizin dönüşümüne destek olarak kaliteli ve sağlıklı bir gündelik yaşama kavuşmak ve dolaylı olarak özümüzden gelenleri yaratabilmemize de katkı sağlamaktır.

Sibel Lakshmi Güngör

Hatha Yoga Eğitmeni

1987 yılında İstanbul’da doğdum. İnsana, zihnine ve bilinç gibi konulara çok meraklıydım, bildiğimizden çok daha fazlası olduğumuza inandım. Peki bunu nasıl keşfedebilirdim?
Yoga felsefesi ile bu merakım ve sahip olduğum birkaç rahatsızlığı nasıl iyileştirebilirim arayışı sayesinde tanıştım. Kısa bir süre sonra kendimi Hindistan’ın kollarında ve ardından doğa ile daha derinden bağ kurduğum bir alanda çalışırken buldum.
Niyetim, yaşamın çok yönlülüğü içinde bütünsel olarak sağlıklı olmanın yollarını öğrenmek ve kendi gerçek potansiyelimizi ve kimliğimizi keşfetmemiz. Dıştan içeriye doğru yapılan bu yolculukla, içten dışa doğru yaşamayı öğrenmek.
Vibe to BE ile olan birlikteliğimde; Yoga’nın kadim felsefi bilgileri ışığında geleneksel Hatha Yoga tekniklerini ruh, beden, zihin bütünlüğü içinde işleyerek meditasyon, nefes teknikleri ve mantralarla genişletiyorum.
Yoga’nın daimi öğrencilik yolunda hep birlikte yürümeyi hedefliyorum.

Vardha

Nefes Eğitmeni

2002 yılında meditasyon ve kendini keşfetme sürecine başladı.

Aktif meditasyon ve meditatif terapinin yanı sıra diğer meditasyon geleneklerine de başlayan Vardha yıllar boyunca farklı nefes çalışmaları deneyimledi (Diamondbreath, Biyo-dinamik Nefes, Yeniden Doğuş Nefsi, Holotropik Nefes, Pranayama ve diğerleri) ve kişisel dönüşüm çalışmasına nefesin nasıl dahil edileceğine dair kendi görüşünü oluşturdu. Byron Katie’yle ilk defa görüştüğü 2005 yılından itibaren Byron Katie Çalışması pratiği olan “The Work” ü düzenli olarak sürdürmekte olan Vardha Katie’nin Okulu’nun ve İnzivalarının pek çoğuna katılmış, buralarda çalışmıştır. Sonrasında NLP, Transomatik Diyalog/Trans, Rüya Diyalogu/Trans, Bardo Karmic Geçmiş Hayat Regresyonu, Iyengar Yoga, Sistemik koçluk ve organizasyonal gelişim, Öğrenme Koçluğu, Çeşitli Karakter Modelleri (ör. DISC, Graves Değerleri, Reich’cı Karakter türleri) Reiki ve diğerleri hususunda da deneyim ve vasıf kazanmıştır ve özel seanslar vermektedir.

Dünya çapında, tam zamanlı kolaylaştırıcı olarak tek tek bireylerle olduğu kadar gruplarla ve organizasyonlarla da çalışmaktadır. Yaşamın her alanından insanla bir araya gelme, kişinin kendi içsel bilgeliğiyle yeniden bağlantı kurma fikrini uygulama ayrıcalığına nail olmuştur.

Arzu Rezzan Sunam

Yoga Eğitmeni

İlk kez yaklaşık 20 yıl önce aylarca para biriktirerek gittiğim interrail sırasında bedenimi gezmelere götürüp zihnimin orada olmadığını anladığımda bu yolculuğun ihtiyacı belirdi… Yaklaşık 12-13 yıl önce de ilk kez yoga asana pratiği yapmaya başladım. Yoga zihnimi ana davet etmek, iç sesimi duymak konularında hissettiğim ihtiyaca cevap veren bir araç oldu ilk etapta. 2010 yılında Zeynep Aksoy ve Zeynep Çelenden aldığım Hocalık eğitimi ile de bu kez, özellikle verdiğim dersler sırasında her an anda kalmak hocalığı çok çabul benimsememe neden oldu. Hocalık yolunda aldığım çeşitli eğitimler, meditasyon ve farkındalık yolunda pek çok çalışmayla yolculuk devam ediyor.

Nisan 2011’de kuruluşundan itibaren Nefess Yoga’da dersler vermeye başladım ve Nisan 2012’den itibaren de Nefess Yogaya ortak oldum. Yoga dersleri vermeye devam ederken bir yandan da Nefess’in çizgisini bozmadan aile sıcaklığında bir yoga okuluna dönüşmesi yolunda çalışıyorum.

2011 yılından itibaren “Kendi Yoga Uygulamama Başlamak” başlıklı kendi kendine yoga yapmak isteyenlere yönelik haftasonu atölyeleri düzenliyorum ve yine 2013 Yaz başından beri yaz kampları düzenliyorum. Mart 2016 itibariyle Yelina ile Temel Hatha Yoga Hocalık Eğitimi vermeye başladık ve bugüne kadar 100e yakın yoga uzmanı yetiştirdik.

Derslerimde öğrencilerimin yoga asanalarını bedenleriyle öğrenmelerini sağlayacak kadar tekrar, sinir sistemlerini rahatlatıp “an”a getirmeye yardımcı olacak akışlar, sınırlı konfor alanlarından çıkmalarına yol açacak kadar güç unsuru aynı zamanda kendi bedenlerini, nefeslerini, zihinlerini farketmelerini sağlayacak kadar sessizlik olmasına özen gösteriyorum.

İrem Greenfield

Hatha, Vinyasa, Kundalini Yoga Eğitmeni

2007 yılından beri uyguladığım Hatha Yoga, Vinyasa Yoga ve Kundalini Yoga eğitmenliklerimi Vibe to BE bünyesinde sunacağım. Derslerimde neşe ön planda olmakla beraber Yoga’nın şifası ögrencilerime aktarmak istediğim en önemli noktadır.
Sivananda okulundan aldığım ilk eğitmenlik eğitiminin ardından dünyaca tanınan pek çok eğitmenle çalışma fırsatı buldum. Amerika’da yaşadığım yıllarda Vinyasa ekolünden Sadie Nardinie ve Jason Crandell ile çalıştım. Glenn Black ile Iyengar methodu ile tanışıp, Janice Clarfield
ile hamile yogası eğitimi aldım. Son 8 senedir Türkiye’de yaşamaktayım. Bu yıllar içinde Kundalini Research Institute (KRI) onaylı Kundalini Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladım.
Om Yoga Merkezi, Hariom Yoga Merkezi ve Ege Yoga Dernegi ile beraber workshoplar, inzivalar ve Yoga uzmanlık programları düzenlemekteyim.

Ulli Allmendinger

Msc Ayurveda, Ayurvedik Yemek Yapma ve Beslenme, Ayurvedik Danışman, Fitoterapist ve Yoga Terapisti

Ayurveda öğrenimini 2003 yılından beri Amerika ve Hindistan’da Dr. Subhash Ranade, Dr. Avinash Lele, Dr. Robert Svoboda ve yakın geçmişte de Dr. Vasant Lad gibi ünlü öğretmenler ile sürdürmüştür. Ulli, New Mexico’daki Ayurveda Enstitüsü’nde Dr. Lad’ın iki senelik tam zamanlı programını bitirmesinin yanında, Ayurvedik Bilimler üzerine yüksek lisans öğretimini de Florida’daki IVHU’da tamamlamıştır.
Ulli ayrıca ünlü bitkisel tedavi uzmanı ve yazar Karta Purkh Singh Khalsa ile PitoTerapi üzerine de çalışmıştır. Ulli, 2007’de de Seattle’da Profesyonel Herbalistlik derslerini tamamlamıştır. Amerika’nın Herbalistler Birliği’ne de üyedir.
New York’ta başarılı bir gazetecilik hayatını geride bırakmasına rağmen düzenli olarak Yoga Journal Türkiye gibi Ayurveda ile ilgili yayınlara katkıda bulunmaktadır. 2017 Doğan Egmont Yayıncılık ile Ayurveda kitabini çıktı. Şu anda, Ulli Ayurveda’da (www.ulli-ayurveda. com) kişiye özel hayat tarzı, diyet ve bitkisel şifa danışmanlığı yapmasının yanı sıra AyurYoga terapisi, Ayurvedik beslenme ve yemek yapımı üzerine İstanbul’da seminerler de vermektedir.

Melis Şenol Aşkaroğlu

Astro Meditasyon

İsmim Melis. 2013 yılında kendi hayatımda yaşadığım kısır döngüler beni ses şifa terapisti ve meditasyon eğitmeni Rida Kıraşı’ya ve Ezgi Sorman’a yönlendirdi. Böylece meditasyonla tanıştım. Akabinde Rida Kıraşı’dan aldığım 2 yıl süren eğitimler sonucunda meditasyon rehberi oldum.
Zihin,beden ve ruh aynı hizada olmasının insanın hayat kalitesi üzerindeki etkilerini deneyimlerken,
10 yaşından beri kesintisiz ilgilendiğim astroloji, tekrar ve güçlü bir şekilde karşıma çıktı.
Bu doğrultuda, Astrolog Oytun Işlar’dan aldığım birebir eğitimler sonucunda astrolog ünvanını hayattaki rollerim içine dahil ettim. 2017 yılının başlangıcı itibariyle de astrolojiyi meditasyon çalışmalarımla harmanlayarak kullanmaya başladım.
İçinde bulunduğumuz güneş sistemini oluşturan gökyüzü fenomenlerini kullanabilmek, kişiye kendi hayatında yapacağı seçimler konusunda çok güçlü bir rehber olabiliyor.
Her insanın doğum haritası parmak izi kadar bireyseldir. Burdan yola çıkarak insan; hangi karmayla dünyaya geldiğini, hangi karmayı deneyimlediğini, potansiyellerini bilirse hayat akışındaki seçimlerini daha rahat yapabileceğine inanıyorum.
Vibe to BE ile olan birlikteliğimde de; gökyüzü fenomenlerinden ve kişiye özünü hatırlatan kadim meditasyon yöntemlerinden yararlanarak, bireyin kendi özel alanında ihtiyaçlarını belirleyip dış dünyasını da bu enerjiyle kurmasında yardımcı olmayı niyet ediyorum.

ÇALIŞTIĞIMIZ ALANLAR

Yaptığımız çalışmalarla katılımcıların ruh, beden ve zihin bütünlüğünü sağlayarak içlerindeki yaratıcı gücü ve var olan potansiyeli hatırlamalarına yardımcı oluyoruz.

Ses Banyosu

Meditasyon

  Koçluk

  Nefes

Mindfulness

   Yoga

Hareket ve Dans

Bütünsel Beslenme

E-Bülten

Etkinliklerden ilk siz haberdar olun!