Sessizlik İnzivası

 1.000,00

Vibe to BE olarak bir süredir Arzu Rezzan Sunam ile Vipassana ilkeleri ile çıktığımız meditasyon yolculuğunda derinleşmek üzere doğanın içinde SESsizlik İnzivasında buluşmaya niyet ettik.

Sessizlik bedenin ve nefesin mevcudiyeti ile yakınlık kurmak ve kendi doğamızla buluşmak için çok etkili bir araçtır. Bu inzivada birbirinin üzerine örülen meditasyonlarla beden ve nefes ile bağ kurmayı, yakınlaşmayı ve uyumlanmayı araştırıyor olacağız. Sessizliğin içinden geçerken yoga pratikleri ile bedeni ve zihni meditasyonlara hazırlayacak, Billur Kurt ile ses titreşimlerinin destekleyici gücü ile buluşacağız.

Oturumlarda nefesimizi dinlemek, beden duyumları ile yakınlaşmak ve zihni gözlemlemek, gözlemleyen zihni fark etmek üzerinde dururken; bu pratiği sessizlik içinde günün geri kalanına yaymayı araştırıyor olacağız.

Zihin ile yakınlık kurma fırsatı bularak, zihni eve davet edeceğimiz bu inzivaya daha önce meditasyonlara katılmış veya katılmamış herkesi bekliyoruz.

Kategoriler: , Etiketler: , , ,

Mekan:
Alişler Yurdu, Yalova
Tesiste çalışma yapacağımız yer 80m2 genişliğinde büyük kubbe şeklinde olup, doğal yüzme havuzu ve çeşitli açık alanlar mevcuttur.

Konaklama:
Toplam 6 oda ve çadır konaklaması için yerler mevcuttur. Odaların 3 tanesinde tuvalet içindedir. Bunun dışında ortak banyo ve tuvaletler vardır.
Covid 19 sebebiyle odalarda en fazla 2 kişi konaklayacaktır.
Yerleşim, kayıt önceliğine göre yapılacaktır.

Ulaşım:
Mekan İstanbul’dan 152 km uzaklıkta olup, İstanbul’dan özel araç ile ortalama 2 saat sürmektedir. Mekana ulaşım herkesin kendi imkanlarıyla sağlanacaktır.

Ücret:
İnzivanın konaklama ve yemek dahil toplam ücreti 1000 TL’dir. İnziva mekanı bizim için kapanacaktır. Mekan ücretini karşılayacak sayıya ulaşıldıktan sonra 5 kişiye kadar %50 burs imkanı verebileceğimizi umuyoruz. İnzivaya katılmak isteyip de maddi durumunuz nedeniyle katılamıyorsanız; durumunuzu, motivasyonunuzu, tecrübenizi ve ihtiyacınızı belirten kısa bir mektubu info@vibetobe.com adresine 15 Ekim tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Kayıt:
Katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Minimum 12 kişi ile çalışma açılacaktır.
Katılım ücretini yatırdığınızda kaydınız yapılmış olacaktır.